ul. 1 Maja 86
58-500 Jelenia Góra
tel. 75-7525851, tel/fax. 75-7523627
Oficjalna strona Koła Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze

Otwarty został odcinek szlaku czerwonego od rozdroża Pod Petrovą boudą do Przełęczy Karkonoskiej. Znacznie ułatwi to wędrówkę wzdłuż Karkonoszy.
Szlaki zamknięte z powodu ochrony przyrody w Karkonoskim Parku Narodowym planujemy otworzyć od 11 czerwca. Szlaki graniczne w tym np. niebieski z Okraju na Skalny Stół są zamknięte na razie do 12 czerwca z powodu rozporządzeń dotyczących zamknięcia granic. Na razie nie mamy informacji czy te zakazy zostaną przedłużone.

Zamknięte szlaki w KPN

1. Szlak zielony od schroniska Pod Łabskim Szczytem przez Śnieżne Kotły do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem.
2. Szlak niebieski na Śnieżkę (Droga Jubileuszowa).
3. Szlak zielony od Polany do szlaku czerwonego w rejonie Słonecznika.
4 Szlak graniczny na następujących odcinkach: od Mokrej Przełęczy w rejonie Szrenicy do szlaku żółtego w rejonie Śnieżnych Kotłów, od Przełęczy pod Śmielcem do szlaku czarnego (Petrówki) oraz odcinek od Drogi Jubileuszowej po Przełęcz Okraj.

Od 16 maja możliwe jest wejście na szczyt Śnieżki szlakiem czerwonym, tzw. zakosami. Od 30 maja możliwe jest dojście do Śnieżnych Kotłów szlakiem żółtym od schroniska pod Łabskim Szczytem oraz szlakiem niebieskim od Rozdroża pod Wlk. Szyszakiem i dalej czerwonym stokiem Wielkiego Szyszaka. Od 3 czerwca możliwe jest dojście do schroniska Samotnia szlakiem niebieskim przez Kocioł Małego Stawu.
Od 4 czerwca możliwe jest dojście od Spalonej Strażnicy do Słonecznika szlakiem czerwonym. UWAGA na odcinku nad Kotłem Małego i Wielkiego Stawu są prowadzone prace remontowe i wymiana drewnianych kładek. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do komunikatów na szlaku (obejścia remontowanych odcinków). Od 4 czerwca możliwe jest dojście do szlaku czarnego (Petrówki) z Przełęczy Karkonoskiej.


​Otwarte są wiaty oraz strefy wypoczynku, nie są one jednak dezynfekowane. Prosimy o zachowanie na szlaku zasad bezpieczeństwa w związku z COVID-19. Toalety TOI TOI znajdują się na Polanie, przy punkcie kasowym Orlinek, przy wejściu na Chojnik, przy strefie wypoczynku na Drodze Urszuli, przy Bramie Kamieńczyk. Są wyposażone w płyn dezynfekujący.

2106788
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Razem
638
1723
18942
2069066
638
75019
2106788

Twoje IP: 18.204.48.64
2021-08-01 06:35
Visitors Counter


Oddział "Sudety Zachodnie"


Grupa Karkonoska GOPRUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

przewodnik-sudecki.pl
Oficjalna strona Koła Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze