Drukuj

 

Komisja Krajoznawcza przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza na kolejny spacer krajoznawczy. Tym razem z prowadzącym – Krzysztofem Tęczą – spotykamy się w sobotę 7 czerwca 2014 roku  w Jagniątkowie na przystanku MZK Dom Hauptmanna, gdzie dojedziemy autobusem linii nr 15 odjeżdżającym z dworca PKP o godz.  8 min. 10.

Na trasę wyruszymy o godzinie 9,00. Początkowo podążymy drogą leśną w stronę Wodospadu Wrzosówki. Po jego obejrzeniu przejdziemy koło Malowanej Skały i dotrzemy na Jeżówkę gdzie odpoczniemy. Po odnalezieniu ustawionych wzdłuż leśnej drogi kamieni z wyrytymi na nich datach dotrzemy do Przełęczy pod Kopistą i dalej do Żelaznego Mostku. Tam skręcimy w drogę prowadzącą w stronę zamku Chojnik i po dotarciu do warowni odpoczniemy w schronisku.  Zwiedzimy także sam zamek, a następnie zejdziemy do Sobieszowa gdzie powinniśmy dotrzeć około godziny 16. Tam zakończymy nasz spacer.

Uczestnicy spaceru ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków we własnym zakresie. Członkowie PTTK z opłaconą składką podlegają ubezpieczeniu zbiorowemu. Tel. do organizatora 609121744.

Krzysztof Tęcza