Drukuj

Oddział PTTK  „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza na wycieczkę nr 13  na nartach  śladowych (biegowych) z przewodnikiem.   Należy mieć z sobą:  narty do turystyki narciarskiej z kijkami. Polecamy narty tzw. śladowe.  Ponadto wskazane jest posiadanie plecaka, a w nim m.in. nietłukący się termos z gorącym napojem i prowiant.  Trzeba też pamiętać o stosownym ubierze.

Spotykamy się 21.02.2015 (sobota) o godz. 14.00 na stacji paliw w Jakuszycach.

Planowana trasa wędrówki wynosi ok.21 km i przebiega: Polana Maliszewskiego – Waloński Kamień – Czerwony Potok – Trasa Dzielne Klapki – Rozdroże Pod Cichą Równią – Szklarska Droga – schronisko Orle. Tutaj przerwa, w czasie odpoczynku upieczemy kiełbaski, które przynosimy ze sobą. Po odpoczynku kontynuujemy wędrówkę  do Jakuszyc. Przewidziany powrót na Polanę Jakuszycką około godz. 20.00

Uczestnicy wycieczki we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, a członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.  Wycieczka jest bezpłatna, nie trzeba się nigdzie zapisywać, a uczestnicy pokrywają koszty swoich dojazdów.

Uwagi:

Jest to wycieczka wieczorna, każdy uczestnik obowiązkowo musi posiadać latarkę (tzw.    czołówka).

W przypadku powstania warunków niebezpiecznych dla zdrowia lub życia uczestników wycieczki, trasa może być skrócona lub zmieniona.

Dojazd i powrót własnym środkiem transportu lub „koleżeńskim” zakresie.

Wycieczkę  społecznie prowadzi  przewodnik sudecki Janusz Perz ( tel. 600 034 715).