ul. 1 Maja 86
58-500 Jelenia Góra
tel. 75-7525851, tel/fax. 75-7523627
Oficjalna strona Koła Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze

 

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają do udziału w czterdziestym piątym Rajdzie na Raty. W wycieczkach rajdowych może brać udział każdy, komu miły jest czynny wypoczynek na krajoznawczej wędrówce. Żadnych formalności uprzednio załatwiać nie trzeba. Wycieczki piesze długości 12–16 km przebiegające przez najciekawsze tereny Dolnego Śląska oraz przygraniczne rejony Czech i Niemiec będą odbywały się we wszystkie niedziele i święta do 6 grudnia br. bez względu na pogodę a prowadzą je społecznie przodownicy turystyki pieszej PTTK oraz przewodnicy sudeccy. Udział w wycieczkach jest bezpłatny. Turyści ponoszą tylko indywidualnie koszty przejazdów i wstępów. Nie jest potrzebne wcześniejsze zgłaszanie udziału w imprezie (z wyjątkiem wycieczek wielodniowych). Wystarczy zgłosić się na miejscu zbiórki, gdzie zawsze oczekuje prowadzący. Dokładne informacje o trasie wędrówki, miejscu rozpoczęcia i nazwisku prowadzącego znaleźć można w cotygodniowych komunikatach zamieszczanych na łamach „Nowin Jeleniogórskich”.

Tegoroczną edycję Rajdu na Raty zapoczątkuje wycieczka w dniu 22 lutego. Wyjazd z przystanku „Tunel” przy ul. Wincentego Pola autobusem MZK nr 2 o godz. 9.20 do Maciejowej. Trasa długości 10 km prowadzi przez Wzgórza Dziwiszowskie i wschodni fragment Grzbietu Małego Gór Kaczawskich. Z autobusu wysiadamy na przystanku „Witosa” i drogami polnymi przez wzgórze Skowron (dawny kamieniołom bazaltu) idziemy do Dziwiszowa. W dolnej części wsi znajduje się zespół pałacowy wzniesiony w XVII w., przebudowany w stylu klasycystycznym pod koniec XVIII, powyżej gotycki kościół p.w.

św. Wawrzyńca. Następnie podchodzimy na  Górę Szybowcową, najwyższy szczyt Grzbietu Małego (561 m). Na górze  znajduje się lotnisko Aeroklubu Jeleniogórskiego, jest to również znakomity punkt widokowy na Kotlinę Jeleniogórską, Karkonosze i Rudawy Janowickie. Po obejrzeniu panoramy polną droga schodzimy do Jeżowa Sudeckiego, gdzie o godz. 13.00 w  budynku dawnej szkole szybowcowej rozpocznie się spotkanie podczas którego przy herbacie i ciasteczkach omówimy plany wycieczkowe na 2015 rok. Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht z Mysłakowic. Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

 

Opracował Wiktor Gumprecht

2356881
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Razem
3373
1229
14823
2324524
49118
101708
2356881

Twoje IP: 3.236.51.151
2021-10-23 20:02
Visitors Counter


Oddział "Sudety Zachodnie"


Grupa Karkonoska GOPRUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

przewodnik-sudecki.pl
Oficjalna strona Koła Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze