ul. 1 Maja 86
58-500 Jelenia Góra
tel. 75-7525851, tel/fax. 75-7523627
Oficjalna strona Koła Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze

Platforma „Szlaki Dolnego Śląska" prezentuje przebiegi szlaków turystycznych na terenie województwa dolnośląskiego oraz powiązane z nimi miejsca atrakcyjne turystycznie. Integralną częścią systemu jest portal turystyczny z mapą oraz aplikacja mobilna, które korzystają z tych samych danych o obiektach i szlakach.

Projekt został zrealizowany ze środków Województwa Dolnośląskiego i środków Unii Europejskiej we współpracy z Zarządem Głównym PTTK oraz Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie. Jest to praktyczne narzędzie dla nowoczesnego turysty, pozwalające na nawigację po szlakach turystycznych oraz dające dostęp do bogatej bazy informacji o najciekawszych miejscach położonych w ich pobliżu.
Aplikacja wraz z portalem mają na celu popularyzację turystyki aktywnej, wzbogacenie bazy informacyjnej dla turystów oraz wdrożenie nowego produktu turystycznego w postaci regionalnego systemu szlaków turystycznych.

Platforma umożliwia przeglądanie na mapie różnego rodzaju szlaków znajdujących się na terenie województwa dolnośląskiego. Daje dostęp do wielu przydatnych informacji. System wyświetli turyście profil wysokościowy, kolor oznakowania w terenie, a także dane o długości szlaku oraz odległości innych szlaków lub obiektów od aktualnego położenia użytkownika. Wszystkie szlaki dostępne na platformie zostały zaznaczone zbiorczo (ale z możliwością filtrowania wg rodzaju) na mapie, różnymi kolorami, odpowiadającymi kolorom szlaku w terenie. Platforma prezentuje ponad 7000 km szlaków Dolnego Śląska. Baza szlaków jest nieustannie weryfikowana i rozbudowywana, a kolejne szlaki będą wprowadzone do niej na bieżąco.

Do każdego szlaku przyporządkowane zostały obiekty, a wśród nich ciekawe miejsca krajoznawcze, przyrodnicze oraz inne obiekty atrakcyjne dla turysty. Już wkrótce platforma prezentować będzie również liczne trasy rowerowe, m.in.: Odra – Nysa, Trasa Śladem Kolei Wąskotorowej w Dolinie Baryczy, Rowerowa Kraina, Singletracki: Kaczawskie i Glacensis, trasy Strefy MTB Sudety czy wokół Gór Stołowych, dostosowane do różnych potrzeb, wieku i umiejętności rowerzystów.

Portal umożliwia intuicyjne planowanie wycieczek z wykorzystaniem planera tras, zarówno po szlakach, jak i narysowanych poza szlakami. Z kolei aplikacja daje nie tylko możliwość nawigowania po wybranym szlaku, ale także opcję wskazania dojazdu do wybranego punktu oraz wyszukania ciekawych miejsc w pobliżu.

Aplikacja wykorzystuje technologię GPS i wyświetla szlaki oraz miejsca w trybie offline – w przypadku mapy, po pobraniu wycinka mapy Open Street Maps.
Aplikację mobilną można pobrać ze sklepów Google Play i Appstore.

W razie napotkania rozbieżności pomiędzy przebiegiem szlaku w terenie a uwidocznionym w aplikacji będziemy bardzo wdzięczni za poinformowanie nas o problemie za pomocą funkcji Znak nie tak?

Przebiegi szlaków pieszych PTTK są aktualizowane na bieżąco. Za aktualność pokazanego w aplikacji przebiegu szlaku pieszego PTTK odpowiada Oddział PTTK administrujący danym szlakiem.
Jedynie szlaki piesze PTTK są szlakami administrowanymi przez PTTK. PTTK nie odpowiada za stan szlaków turystycznych wytyczonych przez inne instytucje lub organizacje.

Uwagi, komentarze i pytania prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Administratorem platformy szlakowej jest:
Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK
31-010 Kraków,
ul. Jagiellońska 6
tel. 12 422 28 40

https://dolnoslaskie.szlaki.pttk.pl/

4535416
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Razem
102
939
2096
4517169
48339
69349
4535416

Twoje IP: 44.192.48.196
2024-06-25 01:54
Visitors Counter


Oddział "Sudety Zachodnie"


Grupa Karkonoska GOPR



UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

przewodnik-sudecki.pl
Oficjalna strona Koła Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze