ul. 1 Maja 86
58-500 Jelenia Góra
tel. 75-7525851, tel/fax. 75-7523627
Oficjalna strona Koła Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze

Z PTTK na szlakach niepodległości

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze realizuje zadanie „Z PTTK na szlakach niepodległości” dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Poszczególne działania projektu realizowane są na terenie całego kraju, natomiast ich podsumowanie odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2018 roku w Warszawie.

Warsztaty Questowi „Z PTTK na szlakach niepodległości”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskich warsztatach questowych „Z PTTK na szlakach niepodległości”, które odbędą się w dniach 3-4 listopada 2018 roku w Warszawie. Quest będziemy tworzyć metodą warsztatową, polegającą na zaangażowaniu regionalistów, przewodników lokalnych, opiekunów SKKT, młodzieżowych liderów PTTK itp., co będzie sprzyjało wzmocnieniu lokalnej tożsamości, wiedzy o historii własnego miejsca zamieszkania, jak również zaangażowaniu w działania lokalne. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 28 października 2018 roku.

Zapraszamy do udziału!

 http://szlakaminiepodleglosci.pttk.pl/index.php/warsztaty-questowe

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Pierwsze kroki młodego patrioty”

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przygotowało dla dzieci i młodzieży konkurs plastyczny „Pierwsze kroki młodego patrioty”. Patriotyzm to w najprostszym tłumaczeniu miłość do Ojczyzny, do kraju, w którym mieszkamy i żyjemy. Ujawnia się w swoim krajobrazie, w tysiącach zróżnicowanych obrazów. Mają je pod powiekami nasi dziadkowie i pradziadkowie, którzy oddawali życie za Polskę – swoją Ojczyznę, i nasi rodzice. Mamy i my. Drogie dzieci i droga młodzieży, spróbujcie pokazać te obrazy, ich piękno, prawdę i historię. Z konkursu, dzięki Waszym pracom oraz pracom Waszych rówieśników, powstanie wielki współczesny portret Polski.

Zapraszamy do udziału:

  • Wykonajcie pracę w formacie A3 w technice rysunkowej, malarskiej lub graficznej na papierze typu brystol lub kartce z bloku technicznego i prześlijcie je na adres Organizatora tego konkursu, który znajdziecie w regulaminie tego konkursu na stronie internetowej http://szlakaminiepodleglosci.pttk.pl/.
  • W każdej kategorii przyznane zostaną nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy dla miejsc I–III, w wyjątkowych przypadkach zostaną przyznane wyróżnienia. Nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe zostaną później pokazane na wystawie pokonkursowej.
  • Prace należy nadsyłać do 31 października 2018 r.

http://szlakaminiepodleglosci.pttk.pl/index.php/ogolnopolski-konkurs-plastyczny-pierwsze-kroki-mlodego-patrioty

Internetowy Konkurs „Selfie z Niepodległą”

Obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs „Selfie z Niepodległą”.

Zróbcie selfie z miejsc związanych z odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości.

Umieśćcie je w formie komentarza pod postem konkursowym na osi czasu profilu PTTK na Facebooku:

https://www.facebook.com/PolskieTowarzystwoTurystycznoKrajoznawcze/

wraz z krótkim opisem tego miejsca związanego z odzyskaniem niepodległości przez Polskę i datą wykonania zdjęcia i wygrajcie jedną z 6 nagród.

Oznaczcie zdjęcie: #PTTK #SzlakamiNiepodległej #NaSzlakachNiepodległości #PolskaNiepodległa

Nagrodą główną jest weekend dla dwojga w jednym z obiektów PTTK; przyznana ona zostanie osobie, której zdjęcie w całym okresie trwania konkursu uzyska największą liczbę polubień przez internautów posiadających swoje konto na Facebooku.

Konkurs trwa do 11 listopada 2018 r. do godziny 23:59.Powodzenia!

http://szlakaminiepodleglosci.pttk.pl/index.php/konkurs-selfie-z-niepodlegla

Wystawa „Poznajemy Niepodległą - od krajoznawstwa retro do krajoznawstwa 2.0”

Coraz więcej ludzi wpada w pułapkę czasu. Szczególnie w społeczeństwach rozwiniętych tempo zmian i życia codziennego determinuje zachowania i postrzeganie. Tracimy rozsądek i jasność myślenia, niewłaściwie określając priorytety: nie ma czasu na myślenie, czytanie, rozumienie. Dlatego tak bardzo potrzeba nam chwili refleksji i zastanowienia, która pozwoli  na uporządkowanie myśli i wyrobienie poglądów, czemu sprzyja zatrzymanie wzroku na obrazie, ale nie ruchomym, lecz statycznym. Jest to bowiem jedyne medium, które nie wymaga aktywności ze strony widza, a jednocześnie jego siła przekazu jest ogromna. Stąd pomysł, aby w ramach projektu przygotować wystawę „Poznajemy Niepodległą - od krajoznawstwa retro do krajoznawstwa 2.0”. Nieodłącznym elementem wystawy będzie jej katalog oraz ulotka edukacyjna informująca o niej.

Uroczyste otwarcie wystawy 16 listopada 2018 roku w siedzibie Centralnej Biblioteki Rolniczej  w Warszawie.

http://szlakaminiepodleglosci.pttk.pl/index.php/konkurs-selfie-z-niepodlegla

Finał akcji „Z PTTK na szlakach niepodległości”

W dniach 16-18 listopada 2018 roku zorganizujemy w Warszawie finał akcji „Z PTTK na szlakach niepodległości”. Na finał zaprosimy laureatów ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Pierwsze kroki młodego patrioty, autorów najciekawszych zdjęć selfie z Niepodległą, organizatorów i wolontariuszy imprez niepodległościowych z terenu Polski. Otwarcie wystawy „Poznajemy Niepodległą – od krajoznawstwa retro do krajoznawstwa 2.0” poprzedzi spektakl historyczno-poetycki pt. „Jak się Polacy jednoczyli w 1918 roku”. W dniach 17 i 18 listopada planujemy dla osób zaproszonych spoza Warszawy przejście trasą questu utworzonego w trakcie warsztatów dla animatorów. Ponadto chcemy zaprosić środowiska mazowieckie (szkoły, drużyny harcerskie, a także środowiska skupione przy Uniwersytetach Trzeciego Wieku). Mamy nadzieję, że uda nam się finał akcji utrzymać w konwencji wspólnego święta z Niepodległą w roli głównej. Informacje wkrótce na stronie.

Niepodległa z PTTK

Stworzyliśmy dla Was przestrzeń wymiany idei, wizji i doświadczeń http://szlakaminiepodleglosci.pttk.pl/. Zależy nam na pokazaniu różnorodności i wymiaru inicjatyw związanych z obchodami Stulecia Niepodległości podejmowanych przez jednostki PTTK. Przygotowaliśmy kalendarium przedsięwzięć

http://szlakaminiepodleglosci.pttk.pl/pliki/100_lecie_niepodleglosci_plan_imprez.pdf

relacje z Waszych imprez i ich zapowiedzi mogą znaleźć się tutaj http://trino.pttk.pl/images/trasy/p/4p18.pdf.

Zachęcamy do promocji i zdobywania odznak związanych z Niepodległą http://szlakaminiepodleglosci.pttk.pl/index.php/odznaki-turystyczne

Nasza Niepodległa wspiera inicjatywy PTTK

Inicjatywa „Nasza Niepodległa” to otwarta, ogólnopolska, społeczna płaszczyzna współpracy organizacji pozarządowych, w tym PTTK chcących uczcić, przypadające na 2018 rok, Stulecie Niepodległości Polski poprzez różnego rodzaju działania realizowane na poziomie lokalnym. Istotnym miejscem prezentowania tych działań oraz innych przedsięwzięć Inicjatywy jest portal www.naszaniepodlegla.pl. 

Pragniemy, aby powołana wspólnie z innymi organizacjami pozarządowymi Inicjatywa łączyła różne środowiska, aby tworzyła sposobność wspólnego przeżywania dumy i radości. Aby sprzyjała refleksji i pogłębianiu wiedzy o naszych najnowszych dziejach i aby wzmacniała międzypokoleniowe więzi.

Zachęcamy wszystkich do dołączenia do „Naszej Niepodległej”. Zależy nam na tym, aby obchody, miały wymiar obywatelski i wspólnotowy.

Więcej informacji oraz zgłoszenia do Inicjatywy Nasza Niepodległa na www.naszaniepodlegla.pl

Z legitymacją PTTK taniej

Wyjątkowa promocja dla członków PTTK

Informujemy, że we współpracy z firmą ORANGE została przygotowana oferta dedykowana dla wszystkich członków PTTK. Mogą z niej skorzystać osoby mające ważną legitymację z opłaconą składką członkowską PTTK na dany rok. Więcej na stronie http://www.pttk.pl/reklamy/orange/index.php?co=orange_2018v  

Dla władz i pracowników Oddziałów przygotowano równie ciekawą ofertę z możliwością wymiany telefonu.

Jak możesz skutecznie dbać o zdrowie

Dowiedz się, jak możesz skutecznie dbać o zdrowie swoje i swojej rodziny. Specjalna oferta tylko dla członków Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego.

http://pttk.s7health.pl/

Obiekty A&O zapraszają

Teraz możesz jeszcze taniej nocować w 31 obiektach A&O HOTELS and HOSTELS w Niemczech, Austrii i Czechach oraz Holandii. Jeżeli jesteś Członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i posiadasz ważną legitymację członkowską PTTK, otrzymujesz rabat w wysokości 12% na noclegi w hotelach i hostelach sieci A&O. 

https://www.aohostels.com/pl/serwis/pttk/

Great Card dla członków PTTK

Członkowie PTTK mają możliwość korzystania z rabatów nawet do 50% na całą kolekcję marek Regatta, Dare 2b i Craghoppers (odzież turystyczna, sprzęt turystyczny). Z 50% rabatu przy zakupach (z ważną legitymacją PTTK) tak w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepie internetowym może skorzystać kadra programowa PTTK, czyli instruktorzy, przewodnicy, przodownicy, opiekunowie SKKT, organizatorzy turystyki, itd., a pozostali członkowie PTTK, nie mający uprawnień - otrzymują rabaty w wysokości 35%.

Do skorzystania z rabatu konieczna jest rejestracja kart przy pomocy kodu, który można uzyskać przy opłaceniu składki członkowskiej w macierzystym oddziale PTTK. Rejestracja na stronie https://greatcard.eu/rejestracja-pttk

Instrukcję jak robić zakupy w sklepie internetowym z kartą Greatcard. 

https://regatta.pl/greatcard-r172

Zapraszamy do współpracy

Jeżeli masz informacje o ciekawych wydarzeniach, chcesz, aby informacja z życia Twojego Oddziału trafiła do odbiorców naszego serwisu, skontaktuj się z nami:

Jolanta Śledzińska – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Wasze adresy mailowe

Celem lepszej i sprawniejszej komunikacji na linii biuro ZG PTTK - oddział uprzejmie prosimy o zweryfikowanie kont i adresów e-mail oddziału. Prosimy oddziały, koła, kluby oraz władze oddziałów  o zakładanie kont pocztowych w domenie PTTK.pl

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze ul. Senatorska 11

00-075 Warszawa

tel. +48 22 826 22 51

www.pttk.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1594295
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Razem
346
3718
10857
1579529
11307
26527
1594295

Twoje IP: 35.172.233.215
2020-08-09 16:59
Visitors Counter


Oddział "Sudety Zachodnie"


Grupa Karkonoska GOPRUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

przewodnik-sudecki.pl
Oficjalna strona Koła Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze