ul. 1 Maja 86
58-500 Jelenia Góra
tel. 75-7525851, tel/fax. 75-7523627
Oficjalna strona Koła Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze

W dniach 19-21 października 2018 roku miał miejsce XIX ogólnopolski Zlot Oddziałów i Kół Środowiskowych PTTK. Organizatorem Zlotu, na zlecenie Komisji Środowiskowej Zarządu Głównego PTTK, był Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze. Komandorem Zlotu był Krzysztof Tęcza, wicekomandorem Andrzej Mateusiak a sekretarzem Maria Marcinkiewicz. Wycieczki poprowadzili przewodnicy sudeccy: Olga Danko, Janusz Perz i Mirek Andrzejewski. Swoją obecnością zaszczycił nas prezes Zarządu Głównego PTTK Jacek Potocki.


Foto: Krzysztof Tęcza

Uczestnicy Zlotu mieli okazję poznać wiele atrakcji naszej ziemi ale także „skosztować” wędrówki w pięknym górskim krajobrazie. Jedna grupa wyruszyła na pieszą wędrówkę do Samotni i Strzechy Akademickiej; druga zwiedziała Karpacz, a trzecia udała się do skalnego miasta w Adrspach. To pierwszego dnia. Na drugi dzień poza spacerem po Karpaczu organizatorzy zaproponowali wyjazd na wycieczkę autokarową po Kotlinie Jeleniogórskiej. Jej uczestnicy mogli zobaczyć pałace wpisane na prezydencką listę Pomników Historii.

Oczywiście poza wycieczkami podczas spotkania przekazano wszystkim wiele informacji o naszym terenie, o znajdujących się tutaj ciekawostkach i obiektach krajoznawczych oraz przedstawiono Oddział PTTK „Sudety Zachodnie”. Ponieważ nasz Oddział, jeśli chodzi o jego działalność, wyróżnia się w skali kraju, mieliśmy o czym opowiadać, żeby nie powiedzieć, że mieliśmy czym się chwalić. Informacje te przekazali podczas prelekcji Andrzej Mateusiak wiceprezes ZO oraz Krzysztof Tęcza prezes ZO.

Oddziały i Koła Środowiskowe PTTK skupiają ludzi w ich środowiskach zamieszkania, zarówno w miastach jak i na terenach wiejskich oraz w miejscach pracy. Przez wiele lat koła środowiskowe istniały przy spółdzielniach mieszkaniowych, w zakładach pracy, w wojsku, na uczelniach. Były to jednostki skupiające ludzi prowadzących działania na określonych kierunkach, zajmujących się ukierunkowywaniem zainteresowań wokół ważnych zagadnień dotyczących określonego środowiska. Dzisiaj, ze względu na zmianę sposobu życia czy zapatrywania na życie, zadania te nie są już takie sztywne. Poszczególne bowiem środowiska upodobniły się do siebie jeśli chodzi o styl życia, i w związku z tym mają bardzo dużo wspólnych celów.


Foto: Krzysztof Tęcza

W obecnym roku, tak jak i poprzednio w roku 2012, kiedy byliśmy organizatorem jednego z poprzednich zlotów, nasza praca została przyjęta z uznaniem i muszę powiedzieć, że nie tylko nie mieliśmy się czego wstydzić ale pokazaliśmy, że jako organizacja jesteśmy w stanie zorganizować i przeprowadzić tak dużą imprezę, a poza tym jesteśmy w stanie, poprzez swoje działania, skutecznie zapromować Ziemię Jeleniogórska, co przełoży się na kolejne wizyty przybyłych tu organizatorów turystyki z całego kraju.

Krzysztof Tęcza

1595937
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Razem
232
404
1988
1583438
12949
26527
1595937

Twoje IP: 3.235.107.209
2020-08-13 14:06
Visitors Counter


Oddział "Sudety Zachodnie"


Grupa Karkonoska GOPRUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

przewodnik-sudecki.pl
Oficjalna strona Koła Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze