Drukuj

Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza na kolejną edycję bezpłatnych wycieczek pieszych z przewodnikiem z cyklu „Z kijkami za pan brat”

Podczas wycieczki obowiązuje posiadanie kijków oraz odpowiednie obuwie do wędrowania po drogach górskich i szutrowych. Osoby nie posiadające ważnej legitymacji PTTK na 2014 r. ubezpieczają się we własnym zakresie. Osoby niepełnoletnie odbywają  wycieczkę z własnym dorosłym opiekunem. Bilety na przejazdy opłacają uczestnicy we własnym zakresie. Wycieczkę prowadzi przewodnik sudecki Jan Jabłoński, tel. 502145371.

 
Wycieczka nr 1

Dnia 26.04.2014 r. (sobota) zbiórka o godz.10.00 na przystanku autobusowym obok Dworca PKP  w Jeleniej Górze. Przejazd autobusem MZK nr 9 do Górzyńca. Trasa wycieczki: Górzyniec, Wodospad Kropelka, Rezerwat Krokusów, Mniszy Las, dochodzimy do przystanku MZK w Górzyńcu, skąd o godz.16.00 powrót autobusem MZK nr 9 do Jeleniej Góry. Trasa liczy około 14 km.

Wycieczka nr 2

Dnia 10.05.2014 r. (sobota) zbiórka o godz. 9.10 na  przystanku autobusowym obok Dworca  PKP  w Jeleniej Górze. Przejazd autobusem MZK nr 15 do Jagniątkowa, wysiadamy na przystanku na ul. Agnieszkowskiej. Idziemy trasą: Grzybowiec, Michałowice, Złoty Widok, Piechowicka Góra, Uroczysko, Piechowice. Dochodzimy do przystanku PKS, skąd powrót do Jeleniej Góry. Trasa liczy około 13 km. 

Wycieczka z nr 3

Dnia 07.06.2014 r. (sobota) zbiórka o godz. 9.00 na przystanku autobusowym obok Dworca PKP  w Jeleniej Górze. Przejazd autobusem do Karpacza Biały Jar. Wędrujemy szlakiem czerwonym w stronę Schroniska PTTK  Nad Łomniczką, dalej przez Kocioł Łomniczki, Równia Pod Śnieżką, Śnieżka, Sowia Przełęcz, Sowia Dolina, Karpacz Bachus, przystanek PKS skąd o godz. 17.20 powrót  autobusem do Jeleniej Góry. Trasa liczy około 18 km.